Założycielem i pomysłodawcą kliniki ARTmedic jest doktor Mariusz Zagjewski. Doktor w trakcie specjalizacji z Chirurgii Plastycznej skupił się na zagadnieniu przeszczepów włosów.
Zauważył wówczas, że nie każdy łysiejący mężczyzna jest dobrym kandydatem do tej metody uzupełnienia owłosienia. Wielu mężczyzn nie może pozwolić sobie na przeszczep włosów z uwagi na brak wystarczającej gęstości owłosienia w miejscu dawczym. Niektórych zniechęca duża blizna, która powstaje w miejscu pobrania przeszczepu - najczęściej z tyłu głowy.

Ceny zabiegów transplantacji nie należą też do niskich i stanowią dla niektórych barierę nie do przejścia. Z tych powodów wielu mężczyzn musiało zaniechać wykonanie operacji.

W ostatnich latach odpowiedzią dla nich okazała się mikropigmentacja skóry skalpu. Doktor Mariusz Zagjewski zapoznał się bliżej z tą metodą w 2009 roku kiedy to odzwiedził klinikę HIS hair clinic, w której to wynaleziono i wdrożono mikropigmentację skóry skalpu. To w tym miejscu zabiegi wykonywało sobie wielu światowych sław.
Wyniesione stamtąd doświadczenie doktor postanowił wykorzystać w Polsce zakładając klinikę ArtMedic w której osobiście przeprowadza zabiegi mikrotatuażu skóry głowy zwanym też mikropigmentacją.